ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI S.R.O.

 

Nevíte jak založit společnost? Nebojte se, je to snadné! I když se Vám většina firem bude snažit tvrdit, jak obtížné a téměř nemožné je založit společnost s ručením omezeným (a tudíž se neobejdete bez jejich předražených služeb), my Vám ukážeme, že to v lidských silách rozhodně je. Pokud se rozhodnete začít s podnikáním, budete stát nejprve před rozhodnutím, jakou právní formu pro Vaše podnikání zvolit. Podnikat jako OSVČ nebo založit společnost? Obě varianty mají své výhody i nevýhody. Nevíte jakou zvolit? My Vám poradíme.

Vybrali jste si společnost s ručením omezeným, výborně! Nejprve ji ovšem budete muset založit, ale nemusíte se bát, naštěstí to není raketová věda. Nebo chcete rovnou podnikat a na zakládání nemáte čas? Pak pro Vás bude ideální tzv. „ready-made“ společnost.

První nástraha, na kterou při rozjezdu Vašeho podnikání narazíte, bude právě založení vlastní společnosti. Nejdříve se budete muset rozhodnout pro její název. Název společnosti je důležitý a rozhodně se vyplatí si s jeho vymýšlením dát záležet. Samozřejmě ho můžete později změnit, ale budete za to muset zaplatit soudní poplatek. Pozor, název nesmí být zaměnitelný s jiným názvem, který má nějaká společnost v obchodním rejstříku již zapsaný. Nejste si jistí? Zkontrolujte to. Máte název? Výborně, jdeme dál! Dále budete potřebovat sídlo společnosti. Prozatím postačí název obce, ve které bude mít Vaše budoucí společnost sídlo. A co manžel/ka? Souhlasí s Vaším podnikáním? Taktéž budete muset určit předmět činnosti Vaší společnosti a  osobu, která bude za společnost jednat, tedy budoucího jednatele. Poslední věc, kterou si budete muset rozmyslet, je výše základního kapitálu. Od 1. 1. 2014 je možné, aby základní kapitál činil pouhou 1,- Kč.

Nyní můžeme jít k notáři, který na základě těchto údajů sepíše společenskou smlouvu formou notářského zápisu. Ideální je se dopředu objednat. Pokud budete jediným majitelem společnosti, tedy jediným společníkem, společenské smlouvě se pak říká zakladatelská listina.

Společenská smlouva je sepsána, gratulujeme Vám k oficiálnímu vzniku Vaší společnosti! Nyní ji budete muset zapsat do obchodního rejstříku. Ještě předtím ale budete potřebovat přesně označit sídlo Vaší společnosti. To bude zapsáno v obchodním rejstříku a na něj Vám bude zasílána veškerá korespondence. Chtěli byste sídlo na dobré adrese? Obraťte se na nás.

Dále budete potřebovat oprávnění k podnikání. Už víte, v čem budete podnikat? Podle toho budete žádat o vydání živnostenského oprávnění. To vydává místně příslušný živnostenský úřad. Další věc, kterou budete muset zařídit, je složení základního kapitálu. Pro tento účel budete muset v bance založit speciální účet pro složení základního kapitálu.

Chcete vědět, co dál? Zavolejte nám a objednejte se u nás na bezplatnou konzultaci, kde Vám naši právníci poradí a přesně pro Vás navrhnou řešení na míru.

 

Máte dotaz? Kontaktujte nás

Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN